• kompletní outsourcing v oblasti správy počítačové sítě
  • administrace serverů Windows, Linux
  • opravy, servis a prodej PC
  • ochrana a bezpečnost sítí, antivirové řešení
  • uživatelská podpora
  • servis tiskáren a prodej spotřebního materiálu
Specializujeme se na síťová řešení

N a b í z í m eeset logo
Unikátní proaktivní technologie
ochrana dat


ESET
má dlouholeté zkušenosti s metodami proaktivní detekce za použití heuristických technologií – zde zaujímá přední pozici v odvětví, a dokonce určuje nepsanou normu. Inteligentní technologie ESET ThreatSense® vykazuje vysokou účinnost detekce dosud neznámých hrozeb na základě analýzy jejich chování, přičemž omezuje počet falešných poplachů na naprosté minimum.



ThreatSense®


spojuje heuristický přístup nové generace s tradiční detekcí založenou na virových signaturách – nabízí tak špičkovou ochranu vašeho systému jako takového a odnáší si další a další ocenění v nezávislých oborových testech. Počítačoví piráti se inspirují živými viry, které přežívají zejména díky mutacím, a tak vynalézají upravené verze stávajícího škodlivého kódu.

Jejich snahou je obejít antivirové prostředky chránící váš počítač. ESET o těchto zranitelných místech ví, a proto zde byla zdokonalena tradiční metoda detekce založená na signaturách doplněním tzv. generických signatur a genetických algoritmů.

Tyto nástroje staví na pečlivé analýze obvyklých vlastností a projevů chování škodlivého softwaru, a tak nám umožňují spolehlivě
zjistit a odstranit nejen původní verzi škodlivého kódu, ale i jeho nové mutace. Z výsledků testů renomovaného magazínu Virus Bulletin vyplývá, že produkty ESET nikdy nepropustily jedinou hrozbu kategorie „in-the-wild“ (tj. reálně se šířící hrozby) a rovněž vždy získaly ohodnocení ADVANCED+ v nezávislých testech aktivní ochrany prováděných prestižní laboratoří AV-comparatives.org.


Technologie ESET Live Grid®

Produkty založené na technologii ThreatSense® obsahují i rozšíření této technologie s názvem
ESET Live Grid. Je to systém včasného varování, který unikátním způsobem získává cenné údaje o aktuálních infiltracích přímo od uživatelů. Tyto informace výrazně napomáhají při včasné prevenci před novými hrozbami.

ESET Live Grid sbírá anonymně statistické balíčky, které obsahují informace o typu a počtu infiltrací zachyceného na počítači daného uživatele. Díky těmto údajům mají virové laboratoře společnosti ESET velmi přesné a relevantní údaje o nejrozšířenějších infiltracích. Infiltrace, které jsou zachycené heuristickou analýzou, se zpracují a je proti nim vydaná účinná aktualizace ještě dříve, než se stihnou masově rozšířit či zmutovat do další varianty.

Společnost ESET ctí soukromí svých zákazníků, proto je zasílání informací jen volitelnou funkcionalitou. Pokud se uživatel rozhodne informace zaslat, tyto jsou nejen anonymní, ale navíc jsou dokumenty a jiné soubory obsahující potenciální citlivá data ze zasílání úplně vyloučeny. Od spuštění této technologie v březnu 2005 se síť přispěvatelů za prvních 6 měsíců rozrostla na více než 1 000 000 uživatelů, přičemž toto číslo se neustále zvyšuje.

Technologie ESET Live Grid umožňuje zákazníkům i ručně zaslat na analýzu soubory, o kterých si myslí, že by mohly být infikované. Tyto podezřelé soubory jsou zaslány v zabezpečené formě přímo do virových laboratoří, kde jsou okamžitě k dispozici analytikům a expertům společnosti ESET. Podezřelý soubor je zanalyzován, a pokud na základě této analýzy byla odhalena nová infiltrace, její vzorek je zařazen do nejbližší aktualizace.